Hungarian Corner

Erről beszéltünk. Korrektül jár el, így pedig sokak segítséget fogja megkapni az alakuló közösségből. Ha így folytatják, nem lesz semmi gond, egyik részről se :) Köszi realismo az infót, meg az utánajárást!
IGN: Afra

Check out the Golden Skeleton Tradehouse!
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/519557
Csak én érzem úgy, hogy ez a béta-kódos mizéria kezd a visszájára elsülni? A vége az lesz, hogy az emberek már akkor kiábrándulnak a játékból, amikor az még meg sem jelent. Ez a random kulcs osztás nagyon átgondolatlan dolog volt, hiszen rengeteg olyan ember kap kódot, aki csak egyetlen egyszer lépett be az oldalra, amikor regisztrált. Ugyanakkor itt van például realismo, aki még januárban csatlakozott, aktív az oldalon és csak szeptemberben kapott kódot. Ha valóban jövő január-február lesz a nyílt béta indulási időpontja, addig nagyon sok ember fogja meggyűlölni ezt a rendszert, különösen most, hogy elkezdték reklámozni.
Érdekes kérdés. De gondoljunk bele. Mi más rendszert tudnánk összehozni? A régóta várók kapjanak kulcsot? Akkor mi, skyweb, a nyitott bétáig malmozhatunk, lévén csak szeptemberben jelentkeztünk. Az aktív fórumozók kapjanak kulcsot? Egy ilyen lehetőségnek olyan spamfest lesz az eredménye, mint annak a rendje.
Ott van például a Diablo 3. Szerintem ott senkiben föl nem merül, hogy elégedetlenkedjen, ha nem kap béta kulcsot. Előjön a 'kicsi vagyok én ahhoz' esete, hisz hatalmas fejlesztésről van szó. Itt viszont, ahogy a PoE gárdája közelebb hozta az emberekhez az egészet, te is a részének érzed magad, nem érzed olyan hatalmas megközelíthetetlen műnek, így pedig sokkal könnyebben kezd el az ember sopánkodni. A rendszernek persze megvannak a hibái, az viszont nagyon emberfüggő, hogy ezeknek a hibáknak milyen hatásai vannak. Vannak olyanok, akiknél a sorsolás éppen fenntartja a figyelmet, akik folyamatosan frissítenek, töretlen lelkesedéssel, hátha felbukkan a nevük...és vannak bizony, olyanok is, akik, ahogy te mondtad, megelégelik a dolgot.
Csak annyit akartam leszögezni, hogy ha a GGGnél nem lennének ennyire nyitottak és nem avatnának be ennyire a tervezésbe, akkor valószínűleg mi sem beszélgetnénk most erről. :) Szerencsére a csapat hajlamos hallgatni a közösségre, és aktívan keresik a legjobb megoldást mindenkinek ebben a kérdésben is.

Én személy szerint nagyon örülnék egy béta kulcsnak, de belátom, hogy később érkeztem, és így türelmesebb vagyok. A nyitott bétába így is úgy is bekerülök majd, ha pedig előbb kapok lehetőséget, azt próbálom majd arra kihasználni, hogy elősegítsem ezen ígéretes játék fejlődését.
IGN: Afra

Check out the Golden Skeleton Tradehouse!
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/519557
"
SpyWeb wrote:
Csak én érzem úgy, hogy ez a béta-kódos mizéria kezd a visszájára elsülni? A vége az lesz, hogy az emberek már akkor kiábrándulnak a játékból, amikor az még meg sem jelent. Ez a random kulcs osztás nagyon átgondolatlan dolog volt, hiszen rengeteg olyan ember kap kódot, aki csak egyetlen egyszer lépett be az oldalra, amikor regisztrált. Ugyanakkor itt van például realismo, aki még januárban csatlakozott, aktív az oldalon és csak szeptemberben kapott kódot. Ha valóban jövő január-február lesz a nyílt béta indulási időpontja, addig nagyon sok ember fogja meggyűlölni ezt a rendszert, különösen most, hogy elkezdték reklámozni.


Lehet h sokan nem értenek velem egyet, de szerintem sokkal egyszerűbb a "megoldás a problémára" (már ha egyáltalán létezik).

Szerintem nem a fejlesztőkben van a hiba, hanem azokban akik hálaistenkednek h nem kapnak kulcsot.

ez egy béta. a végső játék ingyenes lesz. stop whining people. :P
Nos, én úgy gondolom, hogy annak semmi értelme, hogy félig kinyitnak egy zárt bétát, majd elkészítenek egy sorsolási rendszert, ami által 80%-ban olyan nevek kapnak lehetőséget a tesztre, akik teljesen inaktívak. Ha valóban új tesztereket akarnak, vagy azt megnézni, mennyi embert tudnak kiszolgálni a jelenlegi szervereik, akkor tegyenek fel valami szűrőt, ami alapján a sorsolás az aktív emberek közül választ. A passzív embereket nem fogja érdekelni, kapnak-e kódot, mivel valószínűleg egyáltalán nem követik figyelemmel az eseményeket. Az aktívak pedig bosszankodnak és egyre keserűbbek lesznek, meghívóért kuncsorognak ami miatt persze egyből troll titulust kapnak a már béta teszterektől. Ezért írtam, hogy nehogy a visszájára süljön el a dolog, és bár nagy reklám ez a játéknak, de nem mindegy, hogy úgy kerül át más fórumokra, hogy "fú, ez egy nagyon jó játék" vagy úgy, hogy "fú, az a szemét játék, ahova képtelenség volt bekerülni". Félreértés ne essék, én is örülnék persze egy béta kulcsnak, de mivel össz-vissz egy hete regisztráltam, egyértelmű, hogy azt tartom elfogadható dolognak, ha a régen csatlakozott, aktív emberek kapnak lehetőséget.
Chris posztolt többször is az inaktívnak tűnő felhasználók mibenlétéről, valszeg akkor még nem láttad ezeket, mert már régebben voltak.

a lényeg, hogy attól még, h vki nem irogat a fórumba, a túlnyomó többség magában a tesztelésben aktívan részt vesz (legalábbis, gondolom a fejlesztők által monitorozott szerverterhelési stb. mutatókból ezt látják a GGG-nél, és elhiszem nekik)

de még mindig azt hangsúlyoznám, h aki a closed beta-ba nem kerül be, az nem a játékba nem kerül be. a játék kiadási dátuma még nem ismert. nyilván ezt nem itt, a magyar sarokban kell hangsúlyozni, mert eddig úgy látom mindenki (legalábbis ezen fórum bétakulcséhségi standardjaihoz mérten) a legtürelmesebb fajtába tartozik.

de egyébként egyet tudok érteni a félelmeddel, mert nem mindenki gondolja ezt végig csak a "haddjaáccakmá" habitus kerül látszólag előtérbe. :P
Last edited by brainfart on Sep 14, 2011, 12:49:33 PM
Sziasztok!

Nagyon jónak tűnik a Path of Exile. Ha esetleg valaki tud küldeni egy béta kulcsot azt nagyon megköszönném. :)
Last edited by SD456 on Sep 14, 2011, 10:29:17 AM
Szia SD456!

Igen, a legnagyobb baj azokkal van, akik képtelenek bármennyi ideig várni. Azt úgyse kerülheti el a GGG, hogy rossz hírét keltsék. Nagyon sokan a borító alapján ítélnek.
Hallottam már olyat, hogy valaki lenézően egy utolsó, szemét, D2 klónnak írta le valahol a PoE-t. Nah mármost sértésnek hangzott, de igazából jól leírta a játékot, hisz azt mondják rá, hogy diablóbb a D3-nál...

Szerintem azok a veteránok, akik fél éve, vagy akár egy éve várnak, és még mindig nem kaptak kulcsot, de aktívak, nem hiszem, hogy csak úgy lelépnének. A fő gond azokkal van ugye, akik most rögtön, sőt inkább már tegnap játszani akarnak. Ők át sem gondolják azt, amiről mi beszélünk...és igen, kelthetik a játéknak rossz hírét.

Viszont, ha lesz elég értelmes ember, aki marad, az nekünk simán jó, mert legalább a hülyékkel nem kell majd foglalkoznunk, amikor kikerül a játék :)
IGN: Afra

Check out the Golden Skeleton Tradehouse!
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/519557
Én is úgy gondolom, hogy ez csak egy béta, tehát aki bekerül az a szerencsés, és nem az szerencsétlen, aki kimarad. Azon nem szoktak sopánkodni az emberek ha nincs 5ösük a lottón vagy 4es vagy 3as, mert ez a statisztika. ezt a béta sorsolást is így kellene felfogni.
Hej!

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hová tűntetek?:)

Report Forum Post

Report Account:

Report Type

Additional Info