Magyar játékismertető, kérdezős topic [The Hungarian FAQ]

"
Igsem wrote:
Köszönöm a választ!
Az lenne a kérdésem hogy hogy tudom a hideoutomba a map devic-et lerakni? Mert kicsit idoigényes egyfolytába a ládámhoz szaladgálni. :) Meg hogy tudok tobb mastert elhivni, és még annyi hogy a crrafting tableokat amikkel lehet craftolni hol tudom megszerezni? :)


Könnyű módja, hogy megszerezd az összes crafting állomást az, hogy chat-ben beírod /claim_crafting_benches

Spórol időt, nem kell végig elküldeni/behívni mindenkit (míg kicsi a hideout-ot), hogy külön elkérd őket. Ja, és nem cheat, ha valaki azt gondolná :)
Sziasztok, azt lenne e kérdésem hogy minden videoba látom hogy a passiv skill fán középen is tudnak növelni pontokat, rákattintanak es felugrak egy ablak, az pontosan micsoda, és hogy lehet oda növelnem majd pontokat nekem is? :)
Hello, szeretnék csatlakozni. :)
"
sttlovag wrote:
Sziasztok, azt lenne e kérdésem hogy minden videoba látom hogy a passiv skill fán középen is tudnak növelni pontokat, rákattintanak es felugrak egy ablak, az pontosan micsoda, és hogy lehet oda növelnem majd pontokat nekem is? :)

Ezt a játékban úgy hívják hogy Ascendancy. A scion-t leszámítva minden karakterosztálynak 3 alosztálya van (a Scionnak csak egy), amiből egyet választatsz a következő módon:

- A sztoriban bizonyos helyeken fogsz találni "trial of ascendancy"-ket. Ilyenből 6 van a következő zónákban: Lower Prison, Crypt (1. szint), Chamber of Sins (2. szint), Crematorium, Catacombs, Hedge Maze.

- Minden trial egy rövid akadálypálya, ahol csapdákat kell kerülgetni (ha játszottál prince of persiát valaha, akkor arra hasonlít, csak nem olyan jó :)). Az akadálypálya végén van egy tábla, azt meg kell érinteni hogy teljesítsd a trialt.

- Ha mind a 6 trialt teljesítetted, akkor az act 3 városban belépést nyersz a labirintusba (eredeti nevén The Lord's Labyrinth). A bejárat az aréna előtt van, egy nagy szobor lábánál.

- A labirintusban 3-szor le kell győznöd Izaro-t. Ez önmagában elég összetett téma, a lényeg az hogy az első két alkalommal Izaro tud bizonyos bónuszokat szerezni magának amitől erősebb lesz, vagy te leszel gyengébb, vagy valami más módon nehezebb lesznek a rákövetkező menetek. Itt jegyezzük meg, hogy ha a labirintusban meghalsz, akkor előlröl kell kezdened, nem tudod folytatni.

- A harmadik menet után el fogsz érni egy szobába ahol van egy Altar of Ascendancy. Ha ezt megérinted, akkor választhatsz ascendancy-t, és ha az adott nehézségi szinten most csináltad meg először a labirintust, akkor kapsz 2 ascendancy pontot. Ez olyan mint a normál skill pont, csak az ascendancy-dhez kapcsolódó spéci fán költöd el, nem a normál skill fán.

- Ez eddig 6 ascendancy pont: az utolsó kettőt az "uber lab"-ból kapod. Amikor elkezdesz mapokat tolni, a mapokban véletlenszerűen spawnolhatnak "uber trial"-ok. Ezek külön zónák, olyanok mint a normál trialok, csak hosszabbak és nehezebbek. Mindegyik végén fogsz kapni egy "Offering to the Goddess" című itemet. Ha mind a 6 különböző uber trialt megcsináltad, akkor az Offering-et berakva a map device-ba tudsz nyitni egy uber lab-ot, és innentől minden ugyanolyan: 3 menet Izaro, végén altar of ascendancy, 2 ascendancy pont.


Ha egyszer megcsináltad az összes trial-t, akkor onnantól az adott ligában az összes karaktereddel azonnal mehetsz a labirintusba, de mindegyikkel külön-külön meg kell szerezni az ascendancy pontokat.
Last edited by suszterpatt on Mar 14, 2017, 2:57:17 PM
Sziasztok


Az lenne a kérdésem hogy szoktam látni twitchen egy játékost aki egyfolytaba a strand map-on farmol(t11-es map) es neki mindig szinte csak az az egy map esik, azt hogy csinalja? Az atlasom 115/126 ugyhogy az szerintem rendben van, de rászokott nyomni a mapra egy "sextant" az pontosan mit is csinal a mappal? :)
"
Igsem wrote:
Sziasztok


Az lenne a kérdésem hogy szoktam látni twitchen egy játékost aki egyfolytaba a strand map-on farmol(t11-es map) es neki mindig szinte csak az az egy map esik, azt hogy csinalja? Az atlasom 115/126 ugyhogy az szerintem rendben van, de rászokott nyomni a mapra egy "sextant" az pontosan mit is csinal a mappal? :)

A sextant nem csinál mást, csak ad egy random spéci modot a maphoz. A sextant modok jellemzően pozitívak, pl. biztos less a mapban Zana, vagy a magic packok nagyobbak, stb. De ennek nincs köze ahhoz hogy milyen mapok eshetnek.

Az hogy milyen mapokat kaphatsz attól függ, hogy az atlason mit csináltál meg. Először a játék eldönti, hogy mi lesz a kapott map tier-je. Utána megnézni, hogy az atlason az adott tieren melyik mapokat csináltad már meg, illetve van-e az aktuális mappal szomszédos map aminek ez a tierje. Ezek közül fog választani egyet, és olyat fog dobni. Vagyis minél több mapot csinálsz meg az atlason, annál kisebb a valószínűsége hogy egy bizonyos mapot fogsz kapni, mert egyre nagyobb a választék.

Gyanítom hogy a fent említett streamernek úgy néz ki az atlasa, hogy csak a Strandig vezető legrövidebb út van kész (Desert -> Oasis -> Arid Lake -> Dungeon -> Dunes). Ezt úgy lehet elérni, hogy miután megvan a shaped Strand, sextantokból csinálsz Cartographer's Seal-eket (3 azonos szintű sextant + orb of scouring = azonos szintű seal), amikkel teljesítetlenné tudod tenni a mapjaidat, és így ki tudod zárni őket a lehetséges dropok listájából.
Köszönöm a választ!

Akkor en elrontottam mert minden mapot megcsinaltam, és vissza csinalni meg már nem akarom, mert hát nagyon drága lenne. Akkor farmolok azon a mapon ami éppen esik :D
"
Igsem wrote:
Köszönöm a választ!

Akkor en elrontottam mert minden mapot megcsinaltam, és vissza csinalni meg már nem akarom, mert hát nagyon drága lenne. Akkor farmolok azon a mapon ami éppen esik :D

Ennek is megvannak amúgy a maga előnyei. Az egyik, hogy minden teljesített map ad 1% esélyt, hogy amikor a játék mapot dob, akkor 1-gyel nagyobb tier-ű mapot kapsz. 100% fölött minden map drop +1 tier-t kap, a maradék pedig annak az esélye lesz, hogy +2 tierű mapot kapsz. Feltéve persze hogy a körülmények engedik, hogy ilyen magas szintű mapot kapjál.

A másik előny, hogy nem golyózol be attól hogy állandóan ugyanazt az egy mapot grindolod. :D
Sziasztok!

Nekem csak annyi lenne a kérdésem. Az adott tárgyon ha a socketek össze vannak kötve az mind1 hogy mi mivel van közvetlenül? Megkap minden supportot az adott skill, akkor is ha a support gem nincs a közvetlen szomszédságában?
"
Sziasztok!

Nekem csak annyi lenne a kérdésem. Az adott tárgyon ha a socketek össze vannak kötve az mind1 hogy mi mivel van közvetlenül? Megkap minden supportot az adott skill, akkor is ha a support gem nincs a közvetlen szomszédságában?

A link csoportban minden support gem tud hatni minden aktív gemre. Például ebben:



A Conc Effect és a Trap and Mine Damage mind a Vortexre, mind a Fire Trap-re is hat.

Az hogy milyen sorrendben linkeled össze a gemeket a legtöbb esetben nem számít. Az egyetlen kivétel ami most hirtelen eszembe jut az a trigger supportok esete, mint a Cast on Crit vagy a Cast While Channeling. Ezek a gemek a bal felső sockettől indulva triggerelik a megfelelő gemeket. Például ha 5 gemed van a következő sorrendben összelinkelve:

Scorching Ray - Firestorm - Flame Surge - Flammability - Cast While Channeling

Akkor a CwC sorrendben először a Firestorm-ot fogja elsütni, utána a Flame Surge-öt, utána a Flammability-t, majd megint a Firestorm-ot stb.

De ha mondjuk arról van szó hogy egy sima attack skillt milyen sorrendben kötsz össze a különböző +sebzés support gemekkel, akkor az teljesen mindegy.
Last edited by suszterpatt on Mar 27, 2017, 3:26:57 PM

Report Forum Post

Report Account:

Report Type

Additional Info