Magyar játékismertető, kérdezős topic [The Hungarian FAQ]

"
Igsem wrote:
Elnézést, elfelejtettem belinkelni! https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1740806



Na most az egész profilodat privátra tetted, szal semmi sem látszik.

szedd ki az összes pipát a privacy settingsben és "update"


My IGN: Norbey
Last edited by Norbinsz on Feb 23, 2017, 12:54:12 PM
Elnézést a bénázásért!Szerintem most már jó lesz!
"
Igsem wrote:
Elnézést a bénázásért!Szerintem most már jó lesz!

Asszem látom mi a probléma forrása.

Kezdjük ott hogy a Voll's meg a gemek jók, papíron a kombónak működnie kell.

Viszont ha jól látom akkor se a passzív fádon, se a felszereléseden nincs Accuracy, márpedig az a te buildedhez kell. Az van ugyanis, hogy amikor Attack-kal megpróbálsz megütni valakit, a játék először megnézi, hogy eltalálod-e. Ehhez a te Accuracy-dat hasonlítja össze az ellenfél Evasion-jével. Ha talált, és a játék úgy döntött hogy a támadásod crit volt, akkor viszont egy második Accuracy dobás következik, és ha ez nem talál, akkor a crit-edből sima nem-kritikus találat lesz, és így a Cast on Crit sem fog elsülni. Tehát ha mondjuk 10% esélyed van hogy critical-t ütsz, de az accuracy-d alapján csak 80% hogy találsz, akkor kb minden ötödik criticalod leértékelődik sima találattá, ami olyan mintha 8% crited lenne 100% találati aránnyal.

Nem tudom hogy ez a te szinteden mennyire számít, de a karakter paneleden meg tudod nézni hogy a játék mit saccol, mekkore eséllyel találsz el egy veled egy szintű ellenséget. Nyilván ez a szám jóval kisebb lesz egy rare vagy unique ellenség esetén.

Ha van rá pénzed, akkor próbáld meg átszínezni a Voll's-t 3 zöld 2 kékre, és a PCoC-t cseréld le Additional Accuracy-re, az segíteni fog. A PCoC amúgy sem segít sokat a te esetedben, mert az támadásonként csak max 1 power charge-ot ad, függetlenül attól hogy az a támadás hány ellenséget talált el. Ezzel szemben a Voll's minden ellenségért külön 1 charge-ot ad, tehát ha egy támadással 10 ellenséget ütsz meg (kritikusan, nyilván), akkor azonnal kimaxolod a power charge-jaidat.
Last edited by suszterpatt on Feb 23, 2017, 4:12:36 PM
Nagyon szépen köszönöm a segitséget! Sikerult megcsinalni 3 zold és 2 kékre igy kicsereltem a gemet!A kérdésem még az lenne hogy a nyaklánc, meg a cipő nagyon sokat számít hogy nincs meg? Mivel mind a kettő 2-3exalted orb, és azt jelenleg elkepzelni se tudom hogy lehet össze szedni annyi értéket :D
Idővel. :)

A nyaklánc nagyon fontos a buildhez. A páncél ugyebár ad egy power charge-ot minden kritikus találatért. A Cyclone-CoC-Discharge kombó meg a Cospri's-ban levő Discharge ezekből a power charge-okból csinál egy szép nagy kék robbanást. Amikor ez megtörténik, a nyaklánc minden elhasznált power charge-ért cserébe ad egy endurance charge-ot. Ez sorrendet tekintve a discharge után történik, tehát a következő discharge ezeket az endurance charge-okat fogja elsütni egy szép nagy piros robbanás keretében. Meg persze ha közben szedtél össze power charge-ot, akkor azokat is, és azok a power charge-ok ismét lecserélődnek endurance charge-okká. Ezért van a videón nagyjából felváltva piros és kék robbanás.

A cipőn a két spéci tulajdonság a +1 max endurance charge és a vérzés immunitás. Előbbi növeli a discharge sebzését, utóbbi úgy általában nagyon hasznos, de itt különösen, mert a vérzés okozta sebzés többszörösére növekszik ha mozogsz. De a nyaklánc nélkül nem lesznek endurance charge-jaid, úgyhogy a +1 maxnak addig nincs haszna.
Last edited by suszterpatt on Feb 23, 2017, 6:39:43 PM
Értem! Köszönöm szépen a választ sokat segitettél! :)
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy az uj ligába mit érdemes kezdeni amivel könnyen fel lehet majd fejlődni és farmolni? Mivel ha jol tudom mindenki a nullárol kezdi az uj ligát, és cuccokat se lehetlessz venni mivel senkinek nem lesz semmilye.Ezért fogalmam sincs hogy majd mit es hogyan kezdjek el. :)
"
Igsem wrote:
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy az uj ligába mit érdemes kezdeni amivel könnyen fel lehet majd fejlődni és farmolni? Mivel ha jol tudom mindenki a nullárol kezdi az uj ligát, és cuccokat se lehetlessz venni mivel senkinek nem lesz semmilye.Ezért fogalmam sincs hogy majd mit es hogyan kezdjek el. :)

Az hogy mennyire nem lesz senkinek semmije az attól függ hogy te milyen tempóban haladsz. A profi streamerek a liga kezdete után egy órával már bőven a normal act 2-t tolják, és nap végére kivégzik a sztorit. Ezalatt minden bizonnyal találnak cuccokat amik azonnal föl is kerülnek a piacra. Ha te kényelmesebb tempóban játszol, akkor mire elérsz arra a szintre ahol már érdemes felszerelést venni, addigra azért lesz miből válogatni.

Ha viszont nem akarsz kockáztatni, vagy te is erőltetett menetben tolod, akkor mindenképp valami varázslóféleséget javasolnék, amihez nem szükséges semmi spéci felszerelés. Például egy Arc vagy Storm Call build leginkább a gemekből és a passzív fából tartja el magát, az meg garantált hogy lesz. Ezzel szemben mondjuk a fenti Fakener buildhez olyan unique-ok kellenek amiket egyáltalán nem biztos hogy magadtól meg fogsz találni.
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem , hogy az új ligában megéri scorhing ray totemes buildet kezdeni?Milyen vele a szintezés? Kellenek-e hozzá drága itemek? Előre is köszönöm a választ.
Köszönöm én is az infókat!

Azóta már átkonfigoltam a legtöbb karaktert 135%-os resistre, mert a nagyobb érték így teljesen felesleges...


Van valami viszont, amit nem értek: eddig amikor véget ért egy league, akkor az extra tartalmak belekerültek az alap játékba.
Viszont most nagyon úgy néz ki, hogy nem így történt: Én legalábbis még semmit nem láttam a breach-ből az update óta.

Én vagyok béna (ami lehet, mert ki sem próbáltam a breach league-t), vagy tényleg kidobták az egészet?

Report Forum Post

Report Account:

Report Type

Additional Info